Otomatik Yanıtlar

Otomatik yanıtlar özelliği önceden hazırladığınız yanıtları müşterilerilerinize otomatik olarak göndermenizi sağlar. Sıkça karşılaştığınız sorular için özel olarak oluşturacağınız yanıtlarla, herhangi bir müşteri temsilcisinin müdahalesine gerek kalmadan müşterilerinize hızlı dönüşler yapabilirsiniz.

Otomatik yanıtlar yalnızca destek talepleri kanalları özelinde kullanılabilir. Canlı destek kanallarından gelen konuşmalara otomatik yanıtlar gönderebilmek için Ürün ve İletişim Kanalları Entegrasyonları başlığı altında detaylı olarak anlatılan kanalların alt başlıklarına göz atabilirsiniz.

Otomatik yanıt özelliğini kullanmak için Ayarlar > Otomatik Yanıtlar > Otomatik Yanıt Oluştur adımlarını takip ederek istediğiniz yanıtı platforma ekleyebilirsiniz.

Otomatik yanıt oluşturmak için:

  • Bu özelliği kullanacağınız ürünü seçmelisiniz.

  • İletişim kanalı seçimi yapmalısınız.

  • Oluşturacağınız otomatik yanıtın içeriğini girmelisiniz.

  • Gerekli adımları tamamladıktan sonra Kaydet aksiyonu ile içeriği başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İletişim kanalları özelinde farklı otomatik yanıt kurguları oluşturabilirsiniz. Otomatik yanıt özelliği, seçeceğiniz kanal özelinde farklı fonksiyonlara sahiptir. Örneğin, e-posta kanalı seçimi yaparak size e-posta gönderen müşterilerinize otomatik yanıtlar göndermek isterseniz, bu özelliği birçok farklı fonksiyonla beraber kullanabilirsiniz.

Müşterileriniz platforma eklediğiniz otomatik yanıtı bir destek talebi açar açmaz alırlar. Otomatik yanıtların aktif edildiği destek talepleri, “Otomatik Yanıtlar” konusu ile çözülen statüde güncellenir.

Müşterilerinizin aynı talep üzerinden bir kez daha mesaj göndermesi durumunda, Otomatik Yanıtlar özelliği devre dışı kalır ve destek talebi bir müşteri temsilcisi tarafından yanıtlanmak üzere Tekrar Açılan statüsüyle havuzda bekler.

Last updated