Alotech

Desk360’ın Alotech entegrasyonu sayesinde artık tüm gelen ve giden çağrılarınızı doğrudan Destek Talepleri sayfası üzerinden yönetebilirsiniz.

Nasıl entegre ederim?

  1. Menüden Ayarlar'ı seçin.

  2. Hesap Ayarları başlığı altında bulunan Alotech Entegrasyonu sayfasına tıklayın.

  3. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki Alotech Entegrasyonu butonuna basarak entegrasyon için gerekli işlemlerin başlatılacağı sayfaya gidin.

  4. Entegre etmek istediğiniz ürünü seçip Alotech tarafındaki Token ve Tenant bilgisini de girdikten sonra Kaydet butonuna tıklayın. Token bilgisi Alotech hesabınıza ait bir bilgidir ve bu bilgiye Alotech üzerinden ulaşırsınız. Aynı şekilde Tenant bilgisi de yine Alotech hesabınızın URL'i olmalıdır. Tenant bilgisini girerken URL'in tamamını girmemelisiniz, örneğin Desk360'ın Alotech hesabına desk360.alo-tech.com üzerinden ulaştığını varsayalım. Tenant bilgisi yalnızca "desk360" olacak şekilde girilmelidir.

  5. Bu aşamada Desk360 paneli üzerindeki kullanıcılarınızın e-posta adreslerini, Alotech paneli üzerindeki kullanıcılarınızın e-posta adresleriyle eşleştirmeniz gerekmektedir.

  6. Seçtiğiniz ürüne ekli tüm Desk360 kullanıcıları otomatik olarak sayfaya yansır. Bu aşamada tek yapmanız gereken, Alotech üzerinden çağrı alıp göndermesini istediğiniz kullanıcıların e-posta adreslerini eşleştirmek olacaktır.

  7. Eşleştirme yaptığınız kullanıcılar Destek Talepleri sayfasında Alotech arayüzünü görür ve çağrı karşılayıp arama yapabilirler.

  8. Eşleştirme yapmadığınız kullanıcılar Destek Talepleri sayfasında Alotech arayüzünü göremeyeceği için çağrı karşılama ve arama yapma fonksiyonlarını kullanamayacaklardır.

Last updated