Çalışma Saatleri

Desk360 hesabınıza müşterilerinize destek verdiğiniz gün ve saatleri ekleyerek çalışma saatlerinizi belirleyebilir ve SLA raporlarınızı tatil günlerini dahil etmeden ölçümleyebilirsiniz.

Müşterilerinize 7/24 destek hizmeti sunmuyorsanız, müsaitlik durumunuzu belirleyebilir ve bu sayede, sizden hangi gün ve saatlerde daha hızlı yanıt alabileceklerinden müşterilerinizi haberdar edebilirsiniz. 7/24 destek hizmeti sunuyor olsanız bile programınıza ekleyeceğiniz çalışma saatleri özelinde otomatik yanıtlar oluşturabilir, ayrıca ürün ve kullanıcı bazında detaylı SLA raporlamalarına ulaşabilirsiniz. Çalışma saatlerini hem Destek Talepleri hem de Canlı Destek kanalları için ekleyebilirsiniz.

Çalışma saati nasıl tanımlarım?

Çalışma saati tanımlamak için:

1. Desk360 paneline giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Çalışma Saatleri adımlarını takip edin.

2. Çalışma Saatleri ana sayfasında önceden eklediğiniz kuralları görebilir, silebilir veya düzenleyebilirsiniz.

3. Yeni bir kural eklemek için sağ üstte bulunan Çalışma Saati Ekle butonuna basın.

4. Açılan sayfada, çalışma saati eklemek istediğiniz ürünü seçin. Unutmayın, her ürün için yalnızca bir çalışma saati kuralı ekleyebilirsiniz.

5. Çalışma günlerini kutucuklardan seçtikten sonra her güne özel bir saat belirleyin. Çalışma saatleriniz gün bazlı değişiklik göstermiyorsa Tümüne Uygula butonuna tıklayarak belirlediğiniz saatin tüm seçilen günler için eklenmesini sağlayabilirsiniz.

6. Statüyü aktif hale getirin.

7. Kaydet butonuna basın.

Çalışma saatleri ile SLA raporu ölçümü

SLA ölçümlerinizden çalışmadığınız gün ve saatleri çıkarabilir, böylece daha sağlıklı raporlamalar elde edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerinizin çalışmadıkları saatleri SLA ölçümlerinizden çıkarmak için Desk360 paneline giriş yaptıktan sonra Ayarlar > SLA > SLA oluştur/düzenle adımlarını izleyerek sayfanın en altında bulunan onay kutucuğunu işaretleyin ve Onayla butonuna basın.

SLA kuralı oluşturduğunuz ürün için herhangi bir çalışma saati eklemediğiniz takdirde bu kural, çalışma saatleri dışında gelen müşteri mesajlarını da rapora dahil eder. Çalışma saati eklemek için ilk başlıktaki adımları takip edebilir veya SLA oluşturma/düzenleme sayfasında bulunan onay kutucuğu metnindeki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Çalışma saatleri ile WhatsApp oto-yanıt fonksiyonu

WhatsApp kuralı gereği, size mesaj gönderen bir müşteriyle 24 saat boyunca konuşabilirsiniz. Mesaj gönderiminin üzerinden 24 saat geçtiğinde, aktif mesajlar otomatik olarak arşive taşınır ve o müşteriyle, kendisi bir daha mesaj gönderene kadar iletişime geçilemez. Müşteri destek ekibiniz 7/24 çalışmıyorsa, WhatsApp'ın 24 saat kuralını hafta sonları veya tatil günlerinde lehinize çevirmek için özel olarak geliştirdiğimiz oto-yanıt fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Bu fonksiyonu ayrıca mesai saatleri içerisinde de müşterilere istediğiniz bir otomatik yanıtı dönmek için de kullanabilirsiniz.

WhatsApp mesajlarına otomatik yanıt dönmek için Desk360 paneline giriş yaptıktan sonra Ürün ve Kanallar > Ürün Seçimi > WhatsApp > Oto-Yanıt Fonksiyonu adımlarını izleyerek istediğiniz mesajı gün ve saat seçimi yaparak ekleyebilirsiniz. Panele en fazla beş oto-yanıt mesajı tanımlayabilirsiniz. WhatsApp oto-yanıt fonksiyonunu nasıl kullanacağınız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Last updated