Manuel Atamalar

Desk360 platformunda, destek taleplerinden farklı olarak, canlı destek mesajlarının müşteri temsilcileri tarafından gelen mesaja göre seçilerek cevap verildiği ortak bir havuz sistemi mevcut değildir. Canlı Destek kanallarından gönderilen tüm mesajlar müşteri temsilcilerine otomatik olarak atanır. Ancak manuel atama fonksiyonu ile müşteri temsilcilerinizin kendilerine otomatik atanan canlı destek konuşmalarını başka bir müşteri temsilcisine manuel olarak atayabilmesini sağlayabilirsiniz.

Canlı Destek sayfasında, chat konuşmalarının üzerinde bulunan yönlendirme butonuna tıklayarak ve açılan ekranda atamak istediğiniz kullanıcıyı seçerek istediğiniz bir konuşmayı başka bir kullanıcıya atayabilirsiniz.

Konuşmalar başka bir kullanıcıya tüm konuşma geçmişi ile beraber atanır. Bir konuşma sınırsız sayıda kullanıcıya manuel olarak atanabilir. Atama bilgisi (konuşmanın hangi kullanıcı tarafından hangi kullanıcıya atandığı bilgisi) konuşma geçmişinde görüntülenebilir.

Manuel atama fonksiyonu, yalnızca çevrimiçi olan ve ilgili ürün ve kanala yetkili kullanıcılara manuel olarak atanabilir. Ürün ve kanal yetkisi olmayan kullanıcıların ismi atama listesinde görüntülenemez.

Last updated