Önceliklendirme Kuralları

Desk360 platformundaki destek talepleriniz için öncelik veya klasörleme kuralları oluşturabilirsiniz.

Destek talepleri Acil, Yüksek, Normal ve Düşük olarak dört farklı öncelik kategorisine ayrıştırılabilir. Ayrıştırmak istenen bu destek talepleri klasörlenerek tek bir yerde toplanabilir.

Özel bir kural tanımlanmadığı sürece tüm destek talepleri platforma düşük öncelikli olarak düşer. Destek taleplerinin alındığı iletişim kanallarına özel önceliklendirme koşulları tanımlayabilirsiniz. Ayrıca, kanal bazında oluşturacağınız koşullara uygun nitelikte gelen talepleri tek bir klasör altında toplamak için istediğiniz kadar klasör yaratabilirsiniz.

Desk360 paneline giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Önceliklendirme Kuralları > Öncelik Ata adımlarını takip edin. Öncelik veya klasörleme kuralı belirlemek için aşağıdaki akışa göz atın:

  • İlk olarak, öncelik kuralı belirlemek istediğiniz ürününüzü ve buna bağlı olarak bir iletişim kanalı seçin. Ardından Öncelik Ata veya Klasör Oluştur tiplerinden birini seçerek Devam butonuna basın.

  • Öncelik Ata seçeneğiyle devam ettiğiniz takdirde, aşağıda açılan veri giriş alanlarını tanımlamak istediğiniz kurala göre doldurun. Klasör Oluştur seçeneğiyle devam ettiğiniz takdirde, oluşturacağınız klasöre bir isim girin ve açılan veri giriş alanlarını tanımlamak istediğiniz kurala göre doldurun. Bu alanları Kaydet butonuna basarak etkinleştirin.

  • Bir kurala eş zamanlı çalışacak koşullar tanımlamak için VE aksiyonunu kullanın. Birbirinden bağımsız çalışmasını istediğiniz koşulları ise VEYA aksiyonu ile bağlayın.

  • Koşul tanımlamak için altı farklı seçenekten birini seçmeniz gereklidir. Belirleyeceğiniz önceliklere seçtiğiniz koşula bağlı değerler atamalısınız.

Örnek bir öncelik kuralı oluşturalım: Kural atanacak ürünü ve e-posta kanalını seçip Devam butonuna basalım. Koşul olarak konu ve aksiyon olarak olmalı seçeneklerine tıklayalım. Değer kısmına Abonelikler yazıp önceliği Yüksek olarak belirleyelim ve kaydedelim. Bu kurala göre, seçilen ürüne e-posta kanalından gelen ve konu kısmında abonelikler kelimesi geçen tüm destek talepleri Yüksek önceliğe sahip olacaktır.

Yukarıda verilen öncelik kuralına VE aksiyonunu kullanarak örnek bir kural daha ekleyelim. VE aksiyonunu seçtikten sonra aşağıda açılacak veri girişini dolduralım:

  • Bu sefer, koşul olarak Müşteri İsmi ve aksiyon olarak olmamalı seçeneklerine tıklayalım.

  • Değer kısmına Murat Demir yazıp önceliği ise Yüksek olarak değiştirmeden bırakalım.

  • VE aksiyonu ile birbirine bağladığımız iki kural birlikte çalışacaktır. Bu kurala göre, seçilen ürüne e-posta kanalından gelen, konu kısmında abonelikler kelimesi geçen ve gönderen ismi Murat Demir olmayan tüm destek talepleri Yüksek önceliğe sahip olacaktır.

Klasör Oluştur aksiyonunu kullanırken herhangi bir öncelik kuralı belirlemeniz gerekmez.

Koşul ve kurallar için daha detaylı bilgiye aşağıdaki sayfalardan ulaşabilirsiniz.

pageÖncelik AtamapageKlasör Oluşturma

Last updated