Google Play Store Kanalı

Google Play entegrasyonu, mobil uygulamanıza gelen tüm mağaza yorumlarını ve puanlamalarını yönetmenizi sağlar.

Google Play Store entegrasyonu ile müşterilerinizin Google Play Store üzerinden mobil uygulamanız için yaptığı yorumları Desk360 platformunda birer destek talebi olarak görüntüleyebilirsiniz. Yanıtlarınızı hazır metinlerden veya otomatik yanıtlardan faydalanarak kısa süre içerisinde gönderebilirsiniz. Desk360’ın sağlamış olduğu avantajları kullanarak tüm müşterilerinize en hızlı şekilde dönüş yapabilirsiniz. Aynı zamanda, gelen müşteri yorumlarını kategorize etmenizi sağlayan Desk360 platformu ile gelen istekleri bir bakışta analiz edebilirsiniz.

  • Ürün ve Kanallar > Kanalları Düzenle > Google Play Store adımlarını takip ederek mobil uygulamanızı Desk360'a entegre edebilirsiniz.

Google Play Store entegrasyonu ile ilgili kurulum aşamaları için Google Play Store sayfasını inceleyebilirsiniz.

  • Entegrasyon sürecini başarıyla tamamladıktan sonra uygulamanıza Google Play Store üzerinden gelen tüm değerlendirme ve puanlamaları Desk360 gelen kutunuzdan yönetebilirsiniz.

  • Bu kanal üzerinden alacağınız tüm destek taleplerinin kim tarafından gönderildiğine, kişi ve cihaz bilgisine, bu kullanıcının uygulamanıza kaç puan verdiğine ve yorumun ne zaman gönderildiğine, Destek Talepleri sayfasının sağ köşesine konumlandırılmış Genel Bilgiler bölümünden ulaşabilirsiniz.

Entegrasyon sonrasında Google Play Store üzerinden alacağınız bir yoruma yanıt vermek istediğinizde, bu yanıta ait karakter sınırı 350 karakter olacaktır. Bu sınır aşılırsa mesaj otomatik olarak 350 karakter ile kısıtlanır.

Last updated