Canlı Sohbet Kanalı

Canlı Sohbet entegrasyonu, size web sitenize konumlandıracağınız sohbet eklentisi aracılığıyla mesaj gönderen müşterilerinize destek vermenizi sağlar.

Canlı Sohbet eklentisini web sitenize başarıyla entegre ettikten sonra, sayfanızı ziyaret eden tüm müşterilerinizin size göndereceği mesajları Desk360'ın Canlı Destek sayfasından yönetebilirsiniz. Onların sorularını isterseniz anlık olarak çözüme ulaştırabilir, isterseniz bu sohbetleri birer destek talebine dönüştürerek müşterilerinize daha sonra geri dönüş yapabilirsiniz.

Bu entegrasyon sayesinde ürün yönetiminize canlı sohbetin gücünü de ekleyerek destek ekibiniz ve müşterileriniz arasında anlık bir iletişim hattı kurabilirsiniz.

Canlı Sohbet entegrasyonu ne işe yarar?

  • Web sitenize entegre edeceğiniz canlı sohbet balonu sayesinde, müşterilerinizle gerçek zamanlı görüşmeler yapabilir, bu sayede senkron bir iletişim modelinin faydalarını ölçebilirsiniz.

  • Canlı destek verdiğiniz müşterilerinize ait tüm bilgilere Canlı Destek sayfasında yer alan Genel Bilgiler bölümünden ulaşabilirsiniz.

  • Gerekirse, sohbet etkileşimlerinden destek talepleri de oluşturarak canlı sohbet takip sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Canlı Sohbet entegrasyonu nasıl çalışır?

  • Canlı sohbet entegrasyonu tüm Desk360 ücretlendirmelerini kapsar.

  • Ürün & Kanallar > Kanalları Düzenle > Canlı Sohbet adımlarını izleyerek entegrasyon sürecini başlatabilirsiniz. Canlı Sohbet entegrasyonunu tamamlamak için gösterilen alandaki kodu kopyalayarak web sitenizin kendi sistemi içerisine yapıştırmanız gerekir. Bunun için butona tıklayarak bir sohbet modülü oluşturmalısınız.

  • Canlı sohbet eklentisinin nasıl görüneceğine de kendiniz karar verebilir, modülün renklerini markanızın renklerine uygun şekilde özelleştirebilirsiniz. Bunun için aynı sayfada yer alan Özelleştir butonuna basmanız yeterli olacaktır.

  • Canlı sohbet kanalından çevrimiçi destek verecek bir müşteri temsilcisinin olmaması durumunda, istediğiniz dilde chatbot oluşturarak müşterilerinize mesai saatleri dışında da destek hizmeti verebilirsiniz. Bunun için aynı sayfada yer alan Entegrasyon Oluştur butonuna basabilir veya Ayarlar > Chatbot Entegrasyonları > Entegrasyon Ekle adımlarını takip edebilirsiniz. Chatbot ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

▪️ Canlı Sohbet entegrasyonu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki sayfayı inceleyebilirsiniz.

pageCanlı Sohbet Kanal Entegrasyonu

Last updated