Trello

Desk360 hesabınızı Trello’da istediğiniz bir panoya tanımlayabilir ve müşterilerinizden gelen destek taleplerinin seçeceğiniz herhangi bir listeye düşmesini sağlayabilirsiniz.

Nasıl Entegre Ederim?

  1. Menüden Ayarlar'ı seçin.

  2. Hesap Ayarları başlığı altında bulunan Entegrasyonlar özelliğine tıklayın.

  3. Açılan sayfanın sağ üst köşesindeki Entegrasyon Ekle butonu altında açılan Trello Ekle seçeneğine tıklayın.

  4. Entegre etmek istediğiniz ürünü seçtikten sonra Entegrasyona Başla butonuna basın.

  5. Otorizasyon alanındaki API Key ve Token bilgilerini girin.

  • API Key bilgisine erişmek için input alanının hemen altında bulunan Click here to get API Key butonuna basabilirsiniz. Açılan sayfada API Key otomatik olarak gelecektir.

  • Token bilgisine erişmek için input alanının hemen altında bulunan Click here to get Access Token butonuna basabilirsiniz. Açılan sayfada, gerekli izinleri verip İzin Ver butonuna tıkladığınızda Token bilgisi otomatik olarak gelecektir.

6. Otorizasyon alanı eksiksiz doldurulup Hesabını Doğrula butonuna basıldığında, hesabınızın tanımlı olduğu Pano ve Liste bilgileri otomatik olarak gelecektir. Bu alanları veri giriş kutucuğundan seçerek doldurabilirsiniz.

Bir ürün Trello’da birden fazla panoya entegre edilebilir, ancak bir ürün için seçilen destek talebi kanalı Trello’daki farklı panolara tekrar tanımlanamaz. Entegrasyonlar istenildiğinde düzenlenebilir veya silinebilir.

7. Son olarak, destek taleplerini hangi kanallar için tanımlamak istediğinizi seçerek Entegrasyon Durumunu aktif olarak değiştirin ve Kaydet butonuna basın. Entegrasyonunuz başarıyla tamamlanmıştır!

Last updated