Klasör Oluşturma

Ürün ve kanal seçimi yaptıktan sonra işlem tipi olarak Klasör Oluştur fonksiyonunu seçtiğinizde farklı koşulları birbirine bağlayarak veya birbirinden bağımsız tek tek koşullar ekleyerek taleplerin iletişim kanalı özelinde hem önceliklendirilmesini hem de belirli bir klasör içerisinde toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelik Atama başlığında belirtilen tüm koşul ve kurallar klasör oluşturma fonksiyonu için de geçerlidir. Hangi kanal özelinde hangi koşulun yer aldığı bilgisi ise tıpkı öncelik atama fonksiyonunda olduğu gibi, klasör oluşturma aksiyonu için de birebir aynı olacaktır. Tabloları detaylı incelemek için aşağıdaki sayfaya göz atabilirsiniz.

Öncelik Atama

Klasör oluşturma fonksiyonu sayesinde, aynı koşulları içeren tüm taleplerin belirlediğiniz bir klasör altında toplanmasını sağlayabilirsiniz. Klasör oluşturma fonksiyonu için mutlaka bir öncelik belirleme zorunluluğu yoktur, ancak taleplerin bazı koşullara göre hem önceliklendirilip hem de belirli klasörler altında toplanmasını tercih ediyorsanız, eklediğiniz kurallara belirli öncelikler de atayabilirsiniz.

Öncelik atamadan farklı olarak, oluşturduğunuz klasörler içerisinde bulunan destek taleplerinin müşteri temsilcilerinize yalnızca Yönetici ve Denetçi yetkisine sahip kullanıcılar tarafından atanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için statü butonunun üzerinde bulunan kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır. Örneğin, “yanıt süresi – büyüktür – 48 saat – yüksek” kuralını eklediğinizde ve klasör ismine de “Kaçırılanlar_48saat” verdiğinizde, panele düştükten 48 saat geçmesine rağmen hala hiçbir şekilde yanıt verilmemiş tüm taleplerin hem yüksek öncelikli olarak belirlenerek “Kaçırılanlar_48saat” klasörü içerisinde toplanmasını sağlamış olursunuz. Bu kural için alttaki kutucuğu işaretlediğiniz takdirde, Agent yetkisine sahip kullanıcılarınız bu klasörde toplanan talepleri yalnızca görüntüleyebilir, ancak üzerinde (yanıt vermek veya çözüldü olarak işaretlemek gibi) herhangi bir işlem yapamaz. Agent yetkisine sahip kullanıcıların, bu talepler üzerinde işlem yapabilmesi için taleplerin Yönetici ve Denetçi kullanıcıları tarafından kendilerine atanması gerekir. Ancak bu işlem sonrasında Agent yetkisine sahip kullanıcılar bu talepler üzerinde istedikleri işlemi yapabileceklerdir.

Last updated