Chat Ayarları

Chat ayarları sayesinde, müşterilerinize canlı destek hizmeti veren temsilcilerinize anlık olarak kaç konuşmanın atanacağını belirleyebilir ve spam olarak işaretlenmiş konuşmaların temsilcileriniz tarafından kapatılıp kapatılamayacağına siz karar verebilirsiniz.

Sol menüden Canlı Destek sayfasına gelin ve listeleme ekranının üst kısmından atama sayısını değiştirmek istediğiniz ürününüzü seçin.

Ürün seçimi yapıldıktan sonra, sayfanın sağ alt köşesinde bulunan ayarlar ikonuna tıklayın.

Açılan popup ekranında iki farklı ayarın yapılabileceğini göreceksiniz.

Konuşma sayısı ayarında, kullanıcı başına aynı anda en fazla kaç konuşmanın atanacağını seçebilirsiniz. Hiçbir seçim yapmamanız halinde tüm canlı destek temsilcilerine varsayılan olarak 20 konuşma atanır. Bu sayıyı, kullanıcılarınızın karşılayacağı kadar konuşma sayısı ile değiştirebilirsiniz.

Bir kullanıcı aynı anda en az 1, en fazla 50 konuşma karşılayabilir.

Spam ayarında ise yönetici yetkisine sahip kullanıcılar isteğe bağlı olarak spam konuşmaların agent kullanıcıları tarafından çözülüp çözülemeyeceğine karar verebilir. Kutucuk işaretlendiği durumda, agent yetkisine sahip kullanıcılar spam konuşmaları bir talep konusu seçerek kapatabilir. Ancak kutucuk işaretlenmediği durumda bu konuşmalar yalnızca Yönetici ve Denetçi rolüne sahip kullanıcılar tarafından kapatılabilir.

Çözüldü Bilgisi

Konuşmaları bir talep konusu seçerek çözen kullanıcı bilgisine, ayrıca çözüm tarihi ve saatine bu alandan ulaşabilirsiniz. Arşivlenen mesajlar arasından bir konuşma seçerek ekranın sağ bölümünde bulunan Genel Bilgiler başlığından seçtiğiniz konuşma özelinde çözüldü bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Last updated