Talep Statüleri

Destek talepleri Desk360 platformu üzerinde işlem durumuna göre kategorize edilir. Taleplerin çözüm sürecinde hangi aşamada oldukları bu sayede takip edilebilir.

Dört farklı destek talebi statüsü vardır:

Çözülmeyi Bekleyen

Desk360 platformuna ulaşan tüm destek talepleri otomatik olarak Çözülmeyi Bekleyen statüye sahip olur. Bu statü, talep üzerinde henüz bir işlem yapılmadığını gösterir. Çözülmeyi bekleyen talepler Desk360 platformunda ÇB simgesiyle gösterilir.

Çözülen

Desk360 platformuna ulaşan destek talepleri müşteri temsilcileri tarafından yanıtlanır. Talep ile ilişkilendirilmiş sorun, müşteri temsilcisi ve müşteri arasındaki görüşmeler neticesinde çözüme ulaştırılır. Çözülen taleplerin statüleri müşteri temsilcileri tarafından Çözülen statüye çekilir. Çözülen talepler Desk360 platformunda Ç simgesiyle gösterilir.

Bekleyen

Desk360 platformuna ulaşan destek talepleri, isteğe bağlı olarak müşteri temsilcileri tarafından Bekleyen statüsüne çekilebilir. Bu statüye sahip talepler Desk360 platformunda B simgesiyle gösterilir.

Tekrar Açılan

Desk360 platformuna ulaşan destek talepleri müşteri temsilcileri tarafından çözüme ulaştırılıp Çözülen statüye çekildikten sonra, müşterinin aynı talebe bir kez daha yanıt yazmasıyla talebin statüsü otomatik olarak Tekrar Açılan şeklinde güncellenir. Bu statüye sahip talepler Desk360 platformunda TA simgesiyle gösterilir.

Last updated