Human Agent Fonksiyonu

Facebook API tarafından sunulan Human Agent özelliği, müşterilerinizin size gönderdiği mesajlara canlı bir müşteri temsilcisi ile 7 gün boyunca dönüş yapabilmenize olanak sağlar. Bu özelliği Facebook Messenger ve Instagram DM kanallarından gelen mesajları yanıtlamak için kullanabilirsiniz.

Müşterileriniz, standart mesajlaşma esnasında çözülemeyen bazı sorunlarla karşılaşabilir, sorunların giderilmesi için 24 saatten daha fazla süre gerekebilir veya işletmeniz hafta sonlarında, resmî tatillerde ve diğer tatil günlerinde müşteri desteği vermiyor olabilir. Bu gibi durumlarda müşterilerinize 7 gün boyunca geri dönüş yapma hakkı elde edersiniz.

Bunun yanı sıra, Desk360'ın Canlı Destek sayfasında çözüldü olarak işaretlediğiniz tüm Facebook Messenger ve Instagram DM konuşmalarını 7 gün boyunca manuel olarak aktif sohbetlere taşıyabilir, müşterilerinizin size yazmasını beklemeden siz onlara mesaj gönderebilirsiniz.

Arşive alınmış bir konuşmayı aktif sohbetlere taşımak için konuşmaların üzerinde bulunan taşıma butonuna tıklayın.

Statünüzün çevrimiçi olduğuna emin olduktan sonra müşterilerinize yeni bir mesaj göndererek konuşmaları tekrar başlatabilirsiniz.

Bu fonksiyonu 24 saat ile sınırlı olacak şekilde WhatsApp kanalından aldığınız mesajlar için de kullanabilirsiniz. Bir kullanıcı sizinle bir WhatsApp konuşması başlattığında, bu sohbete kullanıcının size gönderdiği son mesajdan sonra 24 saatlik bir süre boyunca devam edebilirsiniz.

Last updated