Çoklu İşlemler

Canlı Destek kanallarınızdan gelen tüm chat konuşmalarınız üzerinde çoklu işlemler yapabilirsiniz. Desk360 hesabınızda oturum açtıktan sonra sol menüden Canlı Destek sayfasını seçin, statünüzü Çevrimiçi duruma getirin ve Aktif Sohbetler seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde işaretlenen Seç butonuna tıklayın.

Bunu yaptığınızda istediğiniz sayıda konuşmanın seçilebilir olduğunu göreceksiniz. Çoklu işlemden çıkmak için Temizle butonunu kullanabilirsiniz. En az iki olacak şekilde çoklu işlem uygulamak istediğiniz chat konuşmalarını seçtikten sonra Yönet butonuna basın.

Açılan popup üzerinden yapmak istediğiniz işlemi seçin. Bu işlemlere teker teker göz atalım.

Atama İşlemi

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, Atama işlemi seçildikten sonra Atama Hedefi için bir seçim alanı daha göreceksiniz. Grup seçimi yaparsanız, canlı destek özelinde oluşturduğunuz uygun grupların üçüncü alanda listelendiğini görürsünüz. Kullanıcı seçimi yaparsanız, canlı destek sayfasında yetkili ve çevrimiçi olan müşteri temsilcilerinin listesine ulaşırsınız. Seçiminizi yaptıktan sonra Uygula butonuna basın ve atama işlemini gerçekleştirin.

Spam Bildirme

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, Spam Bildir işlemini seçtikten sonra Talep Konusu için bir seçim alanı daha göreceksiniz. Konu seçimi yaptıktan sonra Uygula ikonuna bastığınızda artık seçilen konuşmalar spam olarak işaretlenmiş olur.

Yanıtla ve Çöz

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, Yanıtla ve Çöz işlemini seçtikten sonra Talep Konusu için bir seçim alanı daha göreceksiniz. Konu seçimi yaptıktan sonra müşterilerinize göndermek istediğiniz cevabı Ortak Yanıt alanına yazabilirsiniz. Uygula ikonuna bastığınızda hem yanıtınız seçilen kişilere gönderilmiş olur hem de konuşmalar çözüldü olarak işaretlenmiş olur.

Çözüldü Olarak İşaretle

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, Çözüldü Olarak İşaretle işlemini seçtikten sonra Talep Konusu için bir seçim alanı daha göreceksiniz. Konu seçimi yaptıktan sonra müşterilerinize göndermek istediğiniz cevabı Ortak Yanıt alanına yazabilirsiniz. Uygula ikonuna bastığınızda hem yanıtınız seçilen kişilere gönderilmiş olur hem de konuşmalar çözüldü olarak işaretlenmiş olur.

Mesaj Şablonu

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, Mesaj Şablonu işlemini seçtikten sonra şablon ismi için bir seçim alanı daha göreceksiniz. Şablon ismi seçimi yaptıktan sonra, bu şablonu hangi dilde göndermek istediğinizi seçin. Unutmayın, burada yalnızca şablonların WhatsApp tarafından onaylanmış dilleri listelenir. Reddedilen, beklemede olan şablonlarda gönderim yapamadığınız için listeleme ekranında da görüntüleyemezsiniz. Bu seçimleri yaptıktan sonra mesaj şablonun önizlemesi aşağıdaki alana yansır. Şayet bir değişkeniniz veya medyanız varsa, onları da bu popup üzerinden girebilirsiniz. Uygula ikonuna bastığınızda şablonunuz seçilen kişilere gönderilmiş olur.

Etiket Ekle

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere, Etiket Ekle işlemini seçtikten sonra varolan etiketlerin listelendiği bir seçim alanı daha göreceksiniz. Etiket seçimi yaptıktan sonra uygula ikonuna bastığınızda seçilen konuşmalar seçtiğiniz etiketler doğrultusunda güncellenmiş olacaktır.

Last updated