Etiket Yönetimi

Destek taleplerinizin hangi konuyla ilgili olduğunu veya hangi ekibin iş tanımına girdiğini belirlemek için Desk360'ın etiketleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Etiketler basitçe destek taleplerinize birden fazla bağlam eklemenizi sağlayan kelime veya cümlelerdir. Örneğin, teknik arıza ile ilgili olan tüm talepleri “teknik_ariza” olarak etiketleyebilirsiniz. Daha sonra, bu etiket ile ilgili tüm talepleri filtreleyebilir, çoklu yanıt verebilir ve aynı anda çözüme ulaştırabilirsiniz.

Etiketler sayesinde tüm talep akışınızı esnek bir şekilde özelleştirip yönetebilirsiniz. Kullanıcı, denetçi ve yöneticiler Destek Talepleri sayfasına girerek seçtikleri bir talebe istedikleri etiketi ekleyebilir veya silebilirler. Ancak yalnızca yönetici ve denetçiler, etiketlerle ilgili daha detaylı bir yönetim yapmak için Ayarlar sayfasında bulunan Etiket Yönetimi başlığını görüntüleyebilirler.

Etiketler nasıl yönetilir?

  • Destek Talepleri sayfasındaki listeleme ekranından işlem yapmak istediğiniz talebi seçtikten sonra, sayfanın sağ kısmında bulunan Etiket Ekle sekmesine tıklayın.

  • Eklemek istediğiniz etiketi arama kutucuğuna yazın ve seçin. Tüm kullanıcılar yetkili oldukları talepler için etiket ekleyebilir ve silebilir. Ekleyeceğiniz etiket açılan listede yoksa, istediğiniz etiket metnini yazıp enter tuşuna bastığınız takdirde bu etiket ilgili talep için otomatik olarak eklenir.

  • Etiketler en fazla 25 karakter olacak şekilde eklenebilir.

  • Etiketler yalnızca İngilizce karakterleri, ayrıca "-" ve "_" özel karakterlerini destekler.

  • Bir destek talebi için birden fazla etiket eklenebilir.

  • Bir etiketin hangi talepler için eklendiğini görmek için ilgili etiketi, arama veya filtreleme kısmından aratabilirsiniz.

  • Denetçi ve yöneticiler Ayarlar > Etiket Yönetimi adımlarını takip ederek daha detaylı bir etiket yönetimi yapabilirler. Bu sayfadan yeni bir etiket oluşturabilir, mevcut bir etiketi güncelleyebilir veya silebilirler.

  • Bir ürün için aynı isimde yalnızca bir etiket oluşturabilirsiniz, ancak Desk360 ile yönettiğiniz birden fazla ürününüz varsa aynı etiketi her ürün için tanımlayabilirsiniz.

  • Bir etiketi Ayarlar > Etiket Yönetimi adımlarını izleyerek silmeniz durumunda, bu etiket eklendiği destek taleplerinden silinmez.

Last updated